Типи залізобетонних басейнів

Скімерні — рівень води в такому басейні знаходиться нижче борту на кілька сантиметрів. Вода забирається з басейну через спеціальні пристрої – скімери – квадратні вікна в стінках басейну, далі по схемі: насос – фільтри – водонагрівач – станція хімічного очищення, вода повертається в басейн.

Переливні – вода в таких басейнах знаходиться на одному рівні з бортом, при цьому вона, природно переливаючись через борт, крізь переливні грати, потрапляє в спеціальний лоток, що проходить по всьому периметру басейну. Далі, з лотка вода самопливом потрапляє в спеціальний резервуар (зазвичай він розташовується в підвалі або технічному приміщенні басейну), і вже потім через систему: насос – фільтри – водонагрівач – станція хімічного очищення води, повертається в басейн. За такою схемою працюють всі суспільні плавальні і спортивні басейни. Конструктивною особливістю переливного басейну є необхідність установки додаткової ємності (10-15% обсягу басейну) в окремому приміщенні.

За місцем розташування басейни діляться на:

Закриті басейни – розташовуються безпосередньо в будинку або в окремій будівлі. В такому випадку необхідно передбачити хорошу систему вентиляції і осушення. Щоб зменшити випаровування води з поверхні басейну, потрібно підтримувати певне співвідношення температури води і повітря (вода повинна бути на 2-3 градуси холодніше). Для зменшення втрати тепла в басейнах з обігрівом – рекомендується використовувати спеціальні плівкові покриття або роликові жалюзі і накривати ними басейн, коли він не використовується, а також додатково ізолювати чашу басейну ззовні тепло-зберігаючих матеріалами. Облицювання стін і підлоги в приміщенні з басейном також повинна бути стійкою до дії вологи. Покриття навколо басейну має бути протиковзким і необхідно заздалегідь передбачити каналізаційні трапи навколо басейну для відведення води.

Технологічне приміщення для обладнання можна розташувати в невеликій ізольованій кімнаті або побудувати нижче рівня підлоги поруч з басейном (але не далі 6м). Необхідно підвести до місця розташування обладнання наступні комунікації: електрику, каналізацію і воду.

Відкриті басейни – рекомендується споруджувати на добре освітленому сонцем майданчику далеко від листяних і хвойних дерев. Для обробки чаші вуличних басейнів краще використовувати покриття-ПВХ, оскільки воно менше піддається впливу негативних факторів зовнішнього середовища і прослужить без необхідності ремонту від 10 до 15 років. Для відкритих басейнів необхідно також передбачити технічне приміщення для обладнання і підведення необхідних комунікацій. Встановивши систему обігріву води можна продовжити купальний сезон вуличного басейну до 6 місяців. А система фільтрації буде своєчасно очищати його від забруднень (листя, піску, пилу та іншого сміття). Витрата коштів по догляду за водою в такому басейні буде більше, ніж в закритому.

Перед початком будівництва потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем і визначити місце для басейну, його розміри, призначення, необхідний набір обладнання і розташування приміщення для нього. Бажано закладати конструктив басейну вже на етапі проектування будинку і попередньо провести розвідку грунтів. Неприпустимо встановлювати залізобетонні конструкції на мулисті або заторфовані грунтові підстави.

Не копайте! Спочатку запросіть фахівця!

За місцем розташування басейни діляться на:

1. Розміщення чаші басейну (котлован, піщано-гравійне відсипання, піщано-цементна стяжка, гідроізоляція від грунтових вод). Для приватних басейнів конструкцію чаші басейну можна встановлювати на грунті. Єдине, що треба передбачити – “розв’язування” чаші басейну і фундаменту будинку, щоб уникнути появи тріщин в підлозі, або в басейні. Вкрай не рекомендуємо заглиблювати чашу басейну нижче фундаменту будинку. В нашій області майже завжди доводиться стикатися з проблемою грунтових вод. Найкраще рішення – це установка дренажної системи навколо будинку. У разі якщо рівень грунтових вод невисокий, застосовують зовнішню гідроізоляцію басейну або використовують бетон із спеціальними добавками.

2. Армування: збірка каркасу арматури для чаші басейну відбувається тільки шляхом зв’язування. Велику увагу потрібно приділити посиленому армуванню кутів і з’єднань «стінка-стінка», «стінка-дно», так як на них лягає основне навантаження.

3. Опалубні роботи: установка опалубки є, мабуть, найбільш відповідальним етапом в процесі виготовлення з / б чаші. Саме від якості встановлення і кріплення опалубки залежить, як піде заливка бетоном. Найпоширеніші дефекти при поганій опалубці: випинання під тиском маси бетону, завалювання стін, порушення геометрії басейну.

4. Встановлення закладних, проводиться після встановлення каркасу арматури

5. Бетонування:

Бетон класу не нижче M350 (В25 W6)

Проводити бетонні роботи краще при температурі не нижче + 5С. При невеликій негативній температурі можна заливати бетон із спеціальними добавками.

Ущільнення бетонної суміші за допомогою вібраторів.

Правильно виконане бетонування дозволить не тільки бути впевненим в конструктивній міцності і довговічності чаші басейну, а й дозволить уникнути додаткових витрат на вирівнюючі роботи і матеріали.

6. Демонтаж опалубки

7. Вирівнювання чаші басейну: стіни басейну повинні бути ідеально рівні, ухил дна повинен забезпечувати повний злив води.

Потім можна приступати до облицювання внутрішньої поверхні чаші мозаїкою, плиткою або покриттям – ПВХ.

Інші цікаві статті

Залишилися питання?

[contact-form-7 404 "Not Found"]